Jdete po městě a najednou zjistíte, že máte takřka úplně vybitý mobil. Nebo se procházíte po parku a náhle Vás napadne, že by bylo celkem příjemné vědět, kolik je venku stupňů nebo jaké je procento oxidu uhličitého v ovzduší, ale jste mimo dosah wi-fi. Co v tom případě uděláte?
listí na lavičkách
Nabízí se hned několik možností:
·         Otočíte se na podpatku a rozejdete se zpět domů, kde si mobil nabijete a připojíte se k síti.
·         Zajdete do nejbližšího pohostinského zařízení, kde budete hledat zástrčku, ve které byste si telefon dobili (v případě, že jste natolik prozíraví a vezmete si s sebou na procházku i nabíječku).
·         Požádáte kolemjdoucího, zda byste se nemohli podívat do jeho mobilu, případně mu sdělíte svůj požadavek a budete čekat, zda na internetu zabrouzdá on sám.

Všechny tyto možnosti jsou samozřejmě schůdné, ale poněkud kostrbaté a hlavně strašně komplikované a zdlouhavé. Přitom v době ultramoderní techniky není řešení tak složitě (pokud tedy bereme v úvahu to, že se pohybujeme v hlavním městě republiky).
 nová lavička
Chytrých laviček je v našem hlavním městě už několik a ukazuje se, že jsou velmi oblíbené a využívané. Skýtají hned několik výhod, které vyřeší právě výše uvedené drobné problémy.
1.      Díky bezdrátové možnosti nabíjení stačí mobilní telefon na lavičku jen položit a nabíjení se samo spustí.
2.      Jelikož součástí je i dostupná síť wi-fi, stačí se několika kliknutími dostat na internet a tam vyhledat vše, co budete potřebovat – například jízdní řády vlaků a autobusů.
 
Chytré lavičky se sice nacházejí zatím jen v hlavním městě, ale pokud se osvědčí, je jisté, že se brzy rozšíří i do dalších regionů. A jelikož jsme generace „závislá na připojení k síti“ a bez internetu si mnozí z nás neumí představit život, jistě si tento pokrok najde mnoho svých příznivců.

Chytré lavičky – o něco blíže ultramoderní době!
Ohodnoťte příspěvek