Kam bychom to dospěli, kdybychom se neuměli radovat, kdybychom to zapomněli? Ano, přesně tam, kde nikdo z nás nechce skončit!
Kolik pořekadel a citátů o radosti existuje! Víte to vůbec? Nespočetné množství!
A to jen proto, aby bylo vidět, jak je radost důležitá v životě člověka!

Hra je radost.

Vezměme si, například do úst slova učitele národů, který mezi radost a hru dává rovnítko, protože učení při hře je radostné učení. Jak pravdivá jsou jeho slova. Odmalinka je dítě vzděláváno hrou, protože z ní má radost. A navíc jeho první poznatky budou dokonale uchovány!

smích

Ani lékaře nebudete potřebovat.

Někdo přemýšlivý zase řekl, že ve střídmosti, radosti a klidu života nebudete ani lékaře potřebovat. Zase pravda! Vaše příjemné myšlenky ovlivní životní rovnováhu všech kladných i negativních sil, které na sebe necháváte působit.

Radost se promítne i ve Vaší tváři.

Už jste se někdy na sebe podívali do zrcadla, když se cítíte radostní, veselí a šťastní? Nepřipadáte si hezčí? Možná se Vám už stalo, že Vaše tvář se zrcadlem stala, když se v ní odrážela Vaše nálada. Jako byste se stali krásnějšími. Už Vám to někdo řekl?

Každému radost přináší něco jiného.

Už jste si někdy všimli pohledu psích očí, které nevěřili svému zraku, když jste radostně pobíhali po bytě, aniž byste k tomuto počínání měli zjevný důvod? I Váš psí miláček to pozná!

smajlík

Každému ke štěstí stačí něco jiného. Někdo se začne usmívat u příběhu, který si pročítá v časopise. Někomu vyloudí pocit radosti článek o vylepšení tváře kosmetickým přípravkem. Někdo má radost zase z toho, že se dozví něco nového, co musí nejpozději ihned vyzkoušet. On vlastně nemusí, on chce. A to je velký rozdíl!
Nezapomínejte na to, aby se i ve Vašem životě objevoval častěji úsměv na Vaší tváři, ale i na tvářích Vašich blízkých! Víte, že se umí usmívat i oči? Ale to je jiná kapitola.

Radost z vlastního bytí je důležitá
3.3 (66.67%)3