Existují obvyklé způsoby, jakými je možné investovat finance: koupě vhodných nemovitostí, starožitností, dluhopisů nebo investičních a podílových fondů apod.
Ale mnozí možná ještě netuší, že na finančních trzích je možné zakoupit i další produkty.
 

Investiční zlato a stříbro

Pokud se rozhodnete zakoupit si investiční stříbro nebo zlato, můžete si vybírat mezi investičními mincemi, medailemi a cihličkami. Výhodou tohoto rozhodnutí je to, že nákup investičních drahých kovů nepodléhá žádným daním.

Hodnotu investičního zlata nemůže žádným způsobem znehodnotit ani neekonomické jednání vlády či hospodářská krize. V případě, že na finančním trhu dochází k inflaci, investiční zlato a stříbro se více nakupuje, tím posiluje jeho cena. V případě deflace si uchovává svou hodnotu.


Zlaté a stříbrné slitky a cihličky

Zlaté slitky, které přesahují hmotnost 1 kilogramu, se nazývají zlaté cihly. Slitky i cihličky mohou být ražené nebo slité, ale vždy jsou řádně označené hmotností, ryzostí, výrobním číslem a logem rafinéra.

Historické a sběratelské mince

Při nákupu zlatých a stříbrných investičních mincí je lepší koupit jakoukoliv světovou minci, u které máte jistotu, že je známá kdekoliv na světě. V případě, že si vyberte regionální minci, v zahraničí ji můžete prodat jen za cenu nákupu daného kovu.

Pokud se rozhodnete pro nákup investičních mincí, můžete počítat i se situací, že čím je mince starší, tím může její hodnota stoupat.
Vybírat si můžete ze čtyř základních velikostí. Obecně platí, že nákup menších mincí je výhodnější, protože jsou snadněji směnitelné při nákupu v krizových situacích. Při směnitelnosti větších mincí může dojít k situaci, že nebudou k dispozici menší mince na rozměnění.

Všechny ceny těchto investičních produktů jsouaktuálně upravované podle světových cen. Kromě stříbra a zlata se můžete také rozhodnou pro jiné drahé kovy, například platinu nebo palladium.