Jízda v nočních hodinách je vždy o něco více rizikovější než jízda za dne, a to i když je ve dne daleko větší provoz než v noci. Když venku panuje doslova tma jako v pytli, je nezbytné se spolehnout na kvalitní osvětlení, díky kterému budete mít dokonalý přehled o tom, co se děje na vozovce. To však platí i pro situace jako jsou například hustý déšť, mlha nebo vánice, při které vzniká takzvaná bílá tma. Zkrátka a dobře, situací, při kterých vezmete zavděk kvalitním osvětlením je na cestách více než dost. Proto byste také neměli na tomto aspektu šetřit a pořídit si, pokud možno co nejkvalitnější světla na našem trhu.
mercedes amg


Nekupujte šunty


V dnešní domě si můžete vybrat z celé řady autožárovek, ale musíte si uvědomit, že ne všechny typy jsou dostatečně dobré k tomu, aby se daly označit jako kvalitní. Jejich jedinou výhodou je nízká cena, která by pro vás ale neměla být lákadlem. Méně kvalitní typy jsou totiž daleko nestabilnější, mají mnohem nižší životnost a samozřejmě postrádají i dostatečně velkou svítivost. Co se na začátku zdá jako dobrá investice se může změnit ve velice nevýhodný obchod, což poznáte, až se vám světlomety vypnout v tu nejméně příhodnou chvíli.
světlo autobusu
Vyberte si vhodný model

Pokud opravdu nechce kupovat šunty, ale rádi byste vsadili na dobrou značku, pořiďte si autožárovky Osram, které patří mezi to nejlepší, co můžete do svých světlometů nainstalovat. Výběr žárovek Osram je skutečně veliký. Stačí si jen vybrat vhodný typ žárovky, které bude pasovat právě do vašeho auta.
bílé bmw

V případě, že si nebudete vědět rady s montáží, obraťte se na nejbližší autoservis, ale výměna žárovek je ve většině případů velice jednoduchá a rychlá. Stačí se řídit instrukcemi v manuálu od vašeho auta. Při výměně byste měli také pamatovat na to, že je nutné mít nasazené vhodné rukavice. Nejen proto, abyste se případně nepopálili, ale také, abyste neumazali povrch žárovky. Ta by pak totiž nemuseli fungovat tak jak má.