1.       Více utrácení neznamená nutně větší šanci na úspěšné první rande
Pokud jste svou potenciální přítelkyni pozvali do restaurace, baru nebo kina, ne nutně musíte platit i za ni, ovšem se to na schůzce skutečně i dnes předpokládá. Záleží ale i na partnerce. Pokud ona sama trvá na tom, že si svou část zaplatí, měl byste ji nechat. Také neplatí, že čím více utratíte, tím lépe, naopak.

Je vědecky dokázáno, že pokud se ukážete jako svědomitý a s penězi budete nakládat opatrně, ale ne jako škrt, budete pro ženy mnohem přitažlivější, protože to znamená, že máte přehled o své finanční situaci a umíte se dobře postarat o rodinu, protože nejste marnotratný. Partner totiž musí umět šetřit a musí být spořivý, kdyby přišly horší časy. Podle vědců je to v nich zakódováno geneticky.

2.       Internetové seznamky opravdu fungují
Podle výzkumu z roku 2016 se až třetina párů, které se seznámily přes internet, nejenom častěji bere v manželství, ale také se mnohem méně rozvádí. Zdá se, že internet a seznamování se pomocí inzerátů nebo online seznamek má nakrásně předurčeno k tomu, aby se v budoucnu stalo místem setkávání se a navazování vážných vztahů. Pokud si myslíte, že se jedná pouze o možnost pro jedince, kteří už ztratili všechny ostatní možnosti a že se jedná o pouhé zoufalce, uvědomme si, že právě na internetu se poznáme poměrně dobře.

Protože právě při tomto seznámení odpadají některé nepříjemné povinnosti, jako například stydlivost při mluvě nebo když si nejste jistí tématy. To se v psané konverzaci nestane, proto je lepší, když se seznámíte přes zprávy v chatu a sejdete se spolu až ve chvíli, kdy máte pocit, že se docela dobře znáte.

3.       Na sexu záleží
Konkrétně na tom, za jak dlouho se spolu vyspíte. Vědci doložili, že čím dříve se spolu v novém vztahu vyspíte, tím menší je šance, že se bude jednat o naplněný dlouhodobý vztah.