Móda a trendy se během času hodně změnily. Například v baroku byla ideálem krásy silná, dnes bychom řekli obtloustlá, postava. Proč? Soudilo se, že žena s širokými boky bude mít snazší porod než ta s boky úzkými. Také medicína nebyla na takové úrovni jako dnes.

Jak šel čas, přešli jsme do opačného extrému. Nyní je cílem většiny žen být co nejštíhlejší, a to za jakoukoliv cenu. Lékaři sice varují, že jak tloušťka, tak přehnaná hubenost sebou nesou vážná zdravotní rizika, jejich slova však padají na neúrodnou půdu.plato s léky.jpg

Proč nastala tato změna? Původcem je tentokrát módní průmysl. Samozřejmě není to bezúčelné. Na šaty pro prakticky anorektickou modelku spotřebujete mnohem méně látky než na modelku se silnější postavou. Jak se říká, za vším hledej peníze.

Mnoho žen se však snaží těmto ideálům přiblížit. Na zdravě štíhlé postavě samozřejmě není nic špatného, naopak. Problém je, pokud se touha po stále štíhlejší postavě stane posedlostí.

Tohoto trendu samozřejmě využili mnozí obchodníci, kteří nabízejí až zázračné takzvané léky na hubnutí sibutramine247.com. Proč takzvané? Protože prakticky žádný z nich nemá potřebné testování, aby byl kvalifikován jako lék. A jak tito pomocníci fungují?

Dle reklamy dvojím způsobem. Buď potlačují hlad, nebo zrychlují metabolismus, případně obojí. Skutečně mají takového účinky? Ano i ne. Samozřejmě alespoň v minimální míře je mít musí, neboť by se jinak jednalo o klamavou reklamu, což je trestné.

Léky potlačující hlad fungují obvykle následovně: pokud si přečtete návod, zjistíte, že je doporučeno zapít jej velkým množstvím vody. Někdy to činí až osm sklenic. Není tedy divu, že se vám zaplní žaludek a nebude tedy hlásit, že potřebuje potravu. Zároveň takové množství vody najednou udělá paseku s žaludečními šťávami, což samozřejmě vede k tomu, že tam nemáte zrovna nejlepší pocit. A v tomto stavu se samozřejmě tělo o potravu hlásit nebude.
různé léky v podobě tobolek.jpg
Toto skrývá ovšem určité nebezpečí. Ať to slyšíme rádi nebo ne, faktem je, že denní přísun živin potřebujeme. Potrava nám nedodává jen energii a tuky, ale také vitaminy, minerály, mastné kyseliny a další látky potřebné pro správný chod organismu. A ty voda nenahradí. Pokud tedy sníme jen minimální množství potravy, které následně zapijeme obrovským množstvím vody, máme nakročeno k podvýživě a anorexii.

Přípravky zrychlující metabolismus fungují na trochu jiném principu. Cílem je zrychlit pochody, které již v těle probíhají. Bohužel efekt, který mají, je tak slabý, že prakticky nestojí za řeč. Jak to vypadá, nejlepším receptem ke štíhlé postavě je stále zdravá strava a cvičení.

Ještě je třeba zmínit jednu věc, kterou si mnoho žen neuvědomuje. Zatímco tukové zásoby mohou při dobrém životním stylu zmizet, ona kůže navíc, která se během té doby vytvořila, už nikoliv. A žádné cvičení na břišní svaly ji magicky neodčaruje. To je však jen malá cena, a dá se to spravit menším chirurgickým zákrokem. Tak sportu zdar!