Výběr těch správných bot je někdy velmi těžký. Ten, kdo nekouká na cenu, by si jistě mohl myslet, že drahé boty jsou vždy správným výběrem. Bohužel tomu tak není pokaždé. I velmi drahé boty nemusejí být vůbec kvalitní. Bohužel nekvalitní obuv nám může způsobit vážné zdravotní problémy, a to od bolestí zad, kloubů, kolen, až po krční páteř. Takže až půjdete kupovat nové boty, na cenu nehleďte. Raději se zaměřte na jejich stavbu, kvalitu materiálu, ale také na to, aby vám padly jako ulité.

boty

Skvěle vypadat, nebo se skvěle cítit?

V botách je dnes opravdu obrovský výběr, a to nejen v materiálech, ale také v barvách i stylu. Nikdy však nejde jednoznačně říci, které jsou pro vás vhodné a které nikoliv. Výběr si jistě každý zvolí podle sebe. Snad každý hledá boty především podle toho, jak se mu líbí. Ne však všechny botky jsou pohodlné natolik, abyste v nich vydrželi chodit celý den. A v málokterých botách se budete cítit pohodlně jako v bavlnce. Vždy byste však měli volit takové boty, abyste se v nich cítili skvěle.

lodičky

Jak boty vybírat

Boty byste si měli vybírat především podle jejich účelu využití, konstrukce, ale také podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Pokud v nich budete chodit po tvrdé dlažbě, určitě by měly tlumit nárazy. Zrovna tak boty na podpatku by měly mít správně konstruovaný podpatek, aby se nepřetěžovala přední část nožní klenby, čímž by se mohly zbytečně způsobit zdravotní potíže.

Boty, které bolí

Pokud vám boty dokonale nepadnou hned při prvním nazutí, počítejte s tím, že jejich rozcházení vás bude nějaký čas bolet. Takové boty způsobují otlaky nebo dokonce puchýře na patě, prstech i nártu. S postupem času by se měly přizpůsobit tvaru vaší nohy, ne vždy se to však dokonale podaří, a pak vás může chození v nepadnoucích botách vždy nepříjemně bolet.

svatební obuv

Náš tip

·         Boty si raději kupujte k večeru, kdy máte nohy mírně nateklé, snadněji tak poznáte, zda se do nich vejdete.
·         Než v nových botách vyrazíte ven, choďte v nich nejprve po chvilkách doma, a dobu, po kterou je máte na noze, postupně prodlužujte.