Google oznámil hned několik různých aktualizací pro vyhledávání toto úterý, hned v první den jeho každoroční Google I/O konference pro vývojáře. Tyto aktualizace se budou týkat Google News, top stories, obrázků, Google Lens a dalších funkcí.

Více informací v Google News. V samotném Google Vyhledávání bude společnost spouštět zlepšení pro jeho Top Stories sekci. Sekce Top Stories (Top příběhy) nebude obsahovat pouze ty nejautoritativnější a nejrespektovanější příběhy, které se budou týkat témat, která jste v minulosti již vyhledávali, ale také se zde začnou objevovat informace o těchto tématech, časové úseky nejrůznějších události a dokonce bude nově zahrnovat i přehratelná vysílání.


Google 3D objekty a AR. Google také demonstroval způsob, jakým bude přidávat funkce vylepšené reality (AR – Augmented Reality), tedy tak, že nově nabídne a inkorporuje 3D objekty do výsledků vyhledávání. Google uvedl, že můžete umístit, zobrazit anebo interagovat s 3D objekty přímo ve svém vlastním rozhraní prohlížeče. Google také uvedl v jeho příspěvku na blogu, že AR funkce ve vyhledávání budou spuštěny později tohoto měsíce. Když tedy budete vyhledávat na Google například určité druhy zvířat, budete mít možnost zobrazit si modely v 3D zobrazení a také s možností AR ve vědomostním panelu.Společnost demonstrovala, jak by to zhruba vypadalo, tím, že ukázala 3D kostru, která se objevila jako překrývající ve výsledcích vyhledávání.

Můžete poté umístit 3D objekty do vašeho domova nebo kanceláře za použití AR. Tohle se hodí zvláště tehdy, když potřebujete vidět, jestli by se vámi vybraný polštář hodil na vaši pohovku. Nebo jak by mohly nové tenisky vypadat na vašich nohách.

Google Lens. Google Lens aktualizace zahrnují jednak možnost překládat text ve více než sto jazycích, ale také nyní dokáže Google Lens přečíst text nahlas – tato funkce se nejprve objeví u odlehčené vyhledávací aplikace Google Go a až poté na všech ostatních.

Google lens také může zvýraznit populární jídla v menu. Uživatelé mohou kliknout na ikonky hvězdy, překryté hned vedle jídel na menu, které jsou shodné k relevantním recenzím a fotkám z Google Mapy.


Google sdělil, že Google Lens byl využit k zodpovězení více než jedné miliardy vizuálních otázek. Google Lens používá strojové učení, pohled počítače a fakta z Google Vědomostního grafu k poskytování odpovědí.

Google Asistent. Google přináší svého „služebníka“ Duplex pro internetové vyhledávání, aby tak uživatelé a vyhledávající mohli dokončit úkony on-line, jako například rezervace auta nebo nákup lístků do kina.

Google Asistent se také stává mnohem chytřejší a mnohem rychlejší. Zrychlení je až desetinásobné u Google asistenta, nyní podporuje také multi-tasking a daleko více funkcí. Pixelová zařízení budou schopna podpořit tyto aktualizace až ke konci roku. Můžete se dozvědět mnohem více o aktualizacích pro Asistenta a proč na nich bude tolik záležet ve článku přímo ZDE.