Práce s mopem je pro mnoho lidí nepříjemnou povinností. Ačkoliv úklid domácnosti může být poměrně jednoduchou záležitostí, v případě, kdy má směna uklidit třeba velké plochy v restauraci nebo divadle, může nastat problém. Pro případy rozsáhlejších ploch se využívají vždy stroje, které mohou mít mnoho podob. Čisticí přístroje jsou však konstruované pro dvojí použití, a to při stojící nebo sedící obsluze. Jaké mají jednotlivé varianty výhody nebo přednosti?

ždímání hadru na podlahu

  • Stojící obsluha = efektivní především pro menší plochy, které je třeba vyčistit, neboť zařízení je menších rozměrů, a proto je s ním jednodušší manipulace a práce, pořizovací ceny těchto zařízení jsou nižší, stejně jako údržba
  • Sedící obsluha = ideální pro rozsáhlé plochy, kdy je třeba efektivně a poměrně rychle čistit, což zařízení tohoto typu zvládají, i v nejmenších variantách, navíc se obsluha těchto zařízení neunaví díky možnosti sedět při práci

Při čištění podlah může jít o plochy nejrůznějšího charakteru. Ať už půjde o dřevěné, mramorové, dlážděné nebo třeba betonové podlahy, s kvalitními přístroji bude jejich čištění a údržba naprosto jednoduchá.

Pro náročnější práci jsou tu multikáry

Pokud byste se podívali do venkovních prostor, bude vám jasné, že není možné využít zařízení zmíněná výše, tedy zařízení určená do interiéru. Pro exteriérové práce jsou tu multikáry od firmy Unikont, které jsou skvělé díky tomu, že je možné na ně upnout mnoho různých nástaveb. Díky těmto nástavbám se z nich stávají universální přístroje, které si poradí i s venkovním čištěním ploch.

mop na dřevěné podlaze

Efektivita na prvním místě

Jestliže vám není lhostejná efektivita při čištění rozsáhlejších ploch, pak si určitě dáte záležet při výběru přístrojů a zařízení, které vám mají pomoci. Ať už však potřebujete cokoliv, můžete se spolehnout na zařízení Unikont, , které vás nezklame.