Znáte ten pocit, když si otevřete skříň, mrknete dovnitř, hodinu přehrabujete šuplíky, rovnáte šatstvo na věšácích, zkoušíte, třídíte, kombinujete až nakonec usoudíte, že nemáte nic na sebe? Většinou si takto stěžují ženy, avšak v dnešní době na módu hodně dbají i muži, tak ani oni nezůstávají pozadu a lamentují nad skříní praskající ve švech, že v ní nic pořádného není k nošení. O mnoho peněz na ošacení nás připraví i děti. Rostou jako z vody, proděraví nové kalhoty při hře na hřišti, v blátě ušpiní ponožky a v létě se zmrzlinou zacákají celý outfit. Kousky oděvů se tak často perou a látka se opotřebovává. Nitě povolují a na povrchu se tvoří menší či větší žmolky, které sice nezpůsobují žádnou škodu funkci oděvu, ale ničí celkový dojem a mnoho parády se s nimi neudělá. Žmolky často najdeme i na poděděném oblečení či na oděvech tzv. z druhé ruky, ze secondhandů. Tyto chuchvalečky lze odstranit přístrojem nesoucí jednoduchý leč výstižný název: odžmolkovač.
žmolky na oblečení
Odžmolkovač je zařízení, které oholí žmolek z dané oblasti a oblečení vypadá jako nové. Lze jej používat opakovaně. Zacházení s ním je velice jednoduché a prosté. Člověk musí být trpělivý a opatrný, aby neudělal dírku do textilu. To se však stává málokdy a praxí se riziko snižuje.
Druhy odžmolkovačů
1.       Na baterky –  Součástí přístroje jsou baterie. Je tedy bezdrátový a lze jej sebou brát kamkoliv potřebujeme. Třeba do auta, na cesty nebo rovnou na nákupy do secondhandu, abychom měli jistotu, že zakoupené oblečení bude vypadat k světu, když žmolky odstraníme. Doporučuji pořídit dobíjecí baterky.
1.       Elektrický –  Přístroj je po celou dobu výkonu napojen do sítě. Je tedy vyloučeno, že by uprostřed práce přestal fungovat. Nelze jej vybít. Okruh míst, kde všude jej lze použít se tak rapidně zmenšil na prostředí se zásuvkou či jiný vstupem elektrické energie.

obchod s oblečením z druhé ruky
Rady a tipy

Pokud chcete odstranit co nejvíce žmolků, nachystejte si daný kus oděvu tak, že jej pokusíte co nejvíce napnout. Přístroj tak bude po látce lépe klouzat. Po naplnění zásobníku žmolky, jej vysypte a pokračujte v činnosti.
 
Odžmolkovač je dobrý pomocník do každé domácnosti. Ušetří spoustu peněz a ze zašlých kousků udělají nový outfit každému, kdo o to stojí. Lze je zakoupit v každém elektru.