Možná jste se už někdy dostaly na stránky, které vás sice zaujaly, přesto slovům jste nerozuměli. Zajímavé weby mají lidé ve všech zemích, ať už v Itálii nebo Anglii. Dnešní doba nabízí mnoho možností, i pokud cizí řeč nemáte důkladně osvojenou, nemusíte zoufat. Pomocníkem je v tomto případě překladač, který nabízí Google.
Co umí překladač Google?
·         Přeloží slovo, nebo větu.
·         Přeloží dokument z vašeho počítače
·         Přeloží celé webové stránky. V tomto případě stačí když zadáte adresu webu a nastavíte si řeč, do které si přejete text přeložit a vše ostatní už překladač udělá za vás.
pozdravy na tabuli 
 
Ocenit přínos Googlu překladače oceníte třeba i když se učíte cizí jazyk. Z pohodlí domova si tak můžete přečíst internetové noviny, nebo zajímavé weby. Samozřejmě se jedná o doslovný překlad, a tak často působí neohrabaně, což jistě kdekdo prominete. Překladač si poradí krom základních jazyků jako je angličtina, němčina, francouzština i s těmi méně známými a tímto se z něj stává skvělý a užitečný nástroj. Jeho prostřednictvím tak můžeme přeložit text oblíbené písně, recept, nebo se dostat k informacích které jsou našim očím ještě cizí. Samotná práce s překladačem je snadná a každý ji zvládne.
španělská slova
Někdy se však můžeme dostat na zajímavý web nebo číst text a nedokážeme určit v jakém jazyce je psán, i v tomto případě překladač skvěle poslouží, protože je natolik inteligentní, že dokáže daný jazyk rozpoznat. Aplikaci Google překladače si můžete jako aplikaci stáhnout také do mobilu a potom i v off-line režimu stačí když si vyfotíte text a následně vám bude přeložen. To je velice praktické zejména na cesty například ke čtení nápisů na ulici. Režim konverzace zajistí překlad mluveného slova. Překladač v dnešní době, kdy lidé cestují po celém světě, ocení všichni, je to zkrátka užitečný nástroj, o kterém se vyplatí vědět.