Smarty jako hlavní proud prodeje mobilních telefonů
K mému velkému zklamání je to skutečně tak. Pryč jsou ty doby, kdy jste si mohli zajít do elektra, nebo přímo na pobočku některého z mobilních operátorů a těšit se, co že za nové modely Vám prodavači představí. Kreativita a vizuální zajímavost jako by odletěly někam na jih a tam se na dlouhou dlouhou dobu usídlili. A zákazník, který by rád vlastnil přístroj nikoli pouze použitelný, ale určitým způsobem odrážející jeho osobnost, má prostě a jednoduše smůlu.
chytré telefony
Ráda bych na tomto místě vyjádřila stesk po všech těch véčkách, šoupačkách a telefonů s počítačovými klávesnicemi, které sice neplnily tolik různých funkcí jako současná „pádla“, s nimiž se mají manažeři tendenci předhánět se co do nejnovějších modelů, ale zato jste je v tašce, kabelce nebo jen tak v kapse nosili skutečně s láskou.
Co tedy ve skutečnosti chytrost znamená
Výrobci by Vám nejspíš odpověděli, že to „chytré“ na současném mobilu je to, že umí všechno – můžete z něj nejen volat a SMSkovat, ale také naplno využívat potenciálu internetového připojení. Dávají nám tak podprahově najevo, že lepší už to být nemůže (o čem osobně silně pochybuji) a měli bychom se smířit s tím, co nám na pultech prodejen milostivě nabízejí.
Bohužel tyhle jejich superchytré výrobky mají skutečně velký výčet nedostatků či dokonce chyb, které jejich uživatele dokáží iritovat až k nepříčetnosti. Po vlastní rešerši přináším ty nejdůležitější z nich, kterými jsou:
–          Přehřívání – pokud smarta využíváte ke všem anoncovaným účelům, pak se mu nevyhnete.
–          Neustálé nabíjení – vlastně jsme se od skutečně mobilních volacích stanic okruhem zpět dostali k pevným „dokovacím“ linkám, jelikož telefony nabíjíme každý jeden den.
–          Pokládání uprostřed hovoru – velmi nepříjemný fakt, zvláště u některých důležitých konverzací. Na základě doteku vlastního ucha uprostřed věty najednou zjistíte, že mluvíte do hluchého telefonu.
–          Nepříjemná velikost – ta byla již naznačena výrazem „pádlo“, jež jsem užila dříve. Protože se smarty by bylo skutečně jednodušší pohánět loďku, nežli se je snažit vložit například do kapsy u džínů.
iphone a hodinky na stole
–          Nepříjemné uživatelské prostředí – týká se zejména jedničky na trhu, s níž si připadáte jako v cirkusovém stanu od jejího prvního zapnutí.
Na závěr tak lze konstatovat, že slůvko smart lze použít spíše než ve vztahu k samotným produktům vůči lidem, kteří jsou schopni široké vrstvy osob přesvědčit o tom, že právě „chytrý telefon“ je tou nejlepší volbou ke koupi.