Aktuálně se jedná o produkt, který zaujal širokou veřejnost. Snad každý o novém výrobku od firmy Apple četl. Informace ohledně unikátního chytrého telefonu iPhone X jsou snad všude. Od internetových stránek, přes různá diskusní fóra až po komerční televizní stanice. I když se může zdát, že se jedná o unikátní produkt, nicméně také má své jisté slabší stránky.
makety mobilu 
Kouzlo displeje aneb LCD je minulostí
 
Firma Apple již zvolila přestup na OLED. Už dávno odzvonilo konstatování o nepřirozeném podání barev, což bylo právě častým argumentem uživatelů. Chytrý mobilní telefon iPhone X disponuje úhlopříčkou 5,8“, rozlišení je 1125 x 2436 pixelů. Tím je tak zákonitě nejlepší vlastností, se kterou se lze v mobilní části setkat. Přestože je mnohdy představován iPhone X coby bezrámečkový chytrý telefon, nicméně ve skutečnosti tomu tak rozhodně není. Kolem displeje jsou evidentně patrné rámečky.
 iphone x logo
Síla konstrukce a okázalý design
 
Základ je postaven na slavné éře telefonu iPhone 4. Model telefonu iPhone X je tvořen rámečkem z chirurgické oceli a skla. To obnáší sice výhody, ale má i svá rizika. Jestliže mobil spadne, je tak zákonité, že zadní kryt praskne či bude jakkoliv poškozen. Oproti tomu však upoutá iPhone X svým designem. I když designové hledisko je samozřejmě vždy subjektivní záležitostí, zde však lze skutečně prohlásit, že po designové stránce mobil rozhodně zaujme natolik, že lze prohlásit iPhone X za jeden z nejlépe propracovaných telefonů.
 
Místo Touch ID je nové Face ID!
 
Face ID je zcela novou metodou v rámci odemknutí telefonu, stejně tak i ověřování totožnosti či v rámci autorizace plateb. Tímto je tak nahrazena typická čtečka otisku prstu v podobě Touch ID. Jakmile se podíváte na iPhone X, poté proběhne detekce obličeje prostřednictvím infračerveného paprsku. Je tomu tak i ve tmě! Po úspěšném ověření se telefon odemkne. Nutno zmínit, že Face ID je mnohem bezpečnější než Touch ID.
 písmeno x
Závěrem
 
Dokonalý telefon iPhone X je poháněn šestijádrovým procesorem Apple A11 Bionic. Jedná se o zcela nejvýkonnější čipset použitý v mobilním zařízení. Použití šesti jader má své opodstatnění, neboť první dvě plní funkci ohledně maximálního výkonu a zbývající se starají o menší spotřebu baterie. Nový iPhone X uspokojí i náročného uživatele.