1.       Vyřaďte věci, které vám nesedí
Kousky, u kterých si říkáte, že do nich zhubnete, dejte stranou jako první. Všichni z nás vědí, že se tomu tak nestane. Pokud ano, tak si nakoupíte nové věci, které vám padnou. Vzdejte se tak například svých džínů, které jste nosila ještě na střední škole.
příprava obleku
2.       Zbavte se starých kousků
Rovnou vyřaďte věci, které jste na sobě neměla více než rok. Je to dostatečně dlouhá doba na to, abyste si byla jistá, že už se k nim nevrátíte. A neříkejte si, že to teď začnete nosit. Nezačnete, protože fakt, že jste na sobě žádné z těchto věcí neměla, dokazuje, že se v nich necítíte natolik dobře, abyste si v nich vyrazila mezi lidi.
3.       Padnoucí spodní prádlo
Vyzkoušejte si vaše spodní prádlo a položte si otázku, jestli vám ještě sedí. Praním, žehlením a nošením mění prádlo tvar i vzhled. Ujistěte se, že je dostatečně reprezentativní a především si musíte být jistá, zda vám ještě správně sedí. Není nic horšího, než podprsenka, která vás bude celý den tlačit, nebo její ramínka, která se vám budou zarývat do ramen. S tímto prádlem jednou pro vždy skoncujte. Děravé ponožky vám také zbytečně zabírají místo. Buď je zašijte a nechte si je na domácí nošení, nebo s nimi můžete setřít prach a následně je vyhodit.
4.       Ponechejte basic kousky
Teď se přesuneme naopak k tomu, co ve skříni ponechat. Stoprocentně nevyhazujte basic kousky – jednoduchá bílá a černá trička, jednobarevné kousky – trička, tílka, svetříky. Rozhodně nevyhazujte ani černé kalhoty nebo modré džíny. Vše ale musí projít předchozím testem. Pokud vám něco nesedí, nenechávejte si to!
podobné oblečení
5.       Vytvořte si seznam
Samozřejmě si nechejte i věci, které doopravdy nosíte. U každého kousku se ale rozhodněte, jestli se vám ještě líbí. Případně si napište seznam co a čím nahradit. Případně si na něj napište i to, co je potřeba do šatníku pořídit, například nové silonové punčochy, pásek. Seznam si berte s sebou na nákupy. Nekupujte si nic, co není na seznamu – ušetříte peníze i místo ve skříni.
6.       Pořiďte si úložné boxy a košíčky
Posledním trikem, jak udržet šatník čistý a setříděný, je vytvoření systému uvnitř skříně. Pořiďte si úložné boxy, do kterých si dáte zvlášť spodní prádlo, ponožky, podprsenky. Do dalších můžete umístit doplňky nebo sezónní oblečení, například plavky.