Hlavně žádný rozkládací gauč

Pokud je to právě vaše postel, kterou vybíráte sami pro sebe a hodláte na ní praktikovat zdravý spánek každý den, nesmíte to podcenit. Nemůžete například spát na rozkládací sedačce, rozhodně ne pokud je vám více než pětadvacet let a denně pracujete. Kvalitní odpočinek je zásadní potřebou pro kvalitní život.

postel

–          Klasická nebo kontinentální

Při výběru postele se zaměřte na to, jestli chcete klasickou postel, jako je například válenda, nebo jestli budete investovat do postele kontinentální, tedy takové, která je vysoká, má pružiny pod matrací a její složení obsahuje například úložný prostor nebo noční stolek.

Kontinentální postele pro vás znamenají větší pohodlí a zdravější spánek. Navíc se zde používají kvalitní dřevěné podloží a umožňuje vám správně rozvrhnout váhu na postel, abyste se vyspali co možná nejlépe.

spánek

Nikdy nekupujte postel, aniž byste ji vyzkoušeli

Lákají nás ceny online v katalozích, které jsou nízké a velmi lákavé. Na obrázku vypadá všechno hezky, ale pravda je, že postel si musíte vyzkoušet. Až poté můžete pátrat po tom, zda tento typ není v některém online obchodě levnější než v kamenné prodejně. Nezapomeňte si dát pozor i na to, jakou matraci zkoušíte. Postel vám musí vyhovovat, když z ní vstáváte.

Kvalita postele je důležitá

Ne vždy jsou postele opravdu to, za co se vydávají. Právě proto si je musíte sami prohlédnout v prodejně. Dobře si přečtěte, co je napsané na složení postele, jaká je záruka kvality, nebo případně jaké druhy matrace postel doporučuje.

luxusní postel

Nezapomeňte, že přírodní materiály jsou lepší než cokoliv umělého.
–          Pokud chcete měkkou matraci, trvejte na tom, aby matrace obsahovala bavlnu, případně ovčí rouno
–          Pokud má matrace lněné rouno, případně výtažky z kokosu, bude se vám spát jakoby na tvrdém materiálu
–          Největší měkkosti dosáhnete za použití kaučuku v matraci – tyto matrace jsou ale většinou velice drahé