·         Ať už je vám v manželství sebehůř, je to lepší než rozvod
To je rozhodně mýtus. A vlastně naprostá lež. Opravdu si myslíte, že nekvalitní, špatné, nebo třeba nezdravé manželství je lepší než schopnost se rozvést a být konečně volný?Je to rozhodně špatný názor, který je však mezi lidmi stále ještě silně zakořeněný.

Podle výzkumů je každý pátý člověk v manželství nespokojený. Z nich více než třicet procent nemiluje svou partnerku či partnera, přesto s rozvodem všichni hodně váhají? Proč? Jedná se jednak o společenský statut a také strach z toho, jestli se budou schopni o sebe postarat.

Vědci také zjistili, že druhá manželství mají mnohem větší šanci vydržet o dost déle než ta první. Podle nejnovějších statistik z roku 2015 rozvodem v České republice končí asi osmačtyřicet procent prvních manželství.

·         Rozvodem si můžete projít kdykoli a nikdo neví, kdy nastane
Je pravda, že váš vztah může potkat nehoda, nějaká velmi vážná rána a nehledě na fakt, jak dlouho už jste spolu. Ovšem zdá se, že čím déle spolu jste, tím větší jsou šance, že spolu vydržíte až do smrti. Dá se říct, že pokud spolu páry vydrží deset let, je pravděpodobnost, že se rozvedou, pouze padesát procent.

Pokud vydrží patnáct let, pravděpodobnost už je jenom dvacet pět procent. V prvních letech novomanželé mají až sedmdesáti dvou procentní šanci, že se rozvedou do deseti let vztahu. Po dvaceti letech manželství už se rozvádí jenom nějakých jedenáct procent sezdaných párů.

·         Děti rozvodem utrpí nejvíce
Vlastně je to naprostou lží. Pokud se rodiče často hádají, doma je neustálý stres a tense, na děti to působí mnohem hůř, než když se manželé klidně rozvedou. Čím je dítě mladší, tím rychleji a lépe se s rozvodem rodičů dokáže srovnat. Je proto zbytečné zůstávat v nefungujícím manželství, protože děti jím trpí mnohem více než při rozvodu. Nerozumným chováním můžete dítěti ublížit mnohem víc než jenom tím, že spolu nebudete vycházet.