I když Češi stále nejsou nejotylejšími Evropany, dosti srdnatě se o toto prvenství perou. A to není zrovna dobrá vizitka. Na vině je nejen tradiční česká kuchyně, která je velice tučná a těžká, ale rovněž i nedostatek pohybu. Je potřeba si to přiznat, jsme národem peciválů. Ovšem obojí je možné relativně snadno změnit. Samozřejmě, že není ve vašich silách měnit celou společnost, ale v případě, že chcete zhubnout a nabrat trochu kondici, můžete začít u sebe. Změňte svůj jídelníček a omezte tuky a sladké. Najděte si také sport, který bude nejen účinný při likvidaci nastřádaných kilogramů, ale který vás bude rovněž bavit. Když totiž budete dělat něco na sílu, dříve či později se na to vykašlete.

Triky při skákání

Je spousta možností, jak si zlepšit kondici, ale ne každá je pro všechny vhodná. V případě, že vás bolí kolena, asi se k běhu příliš nutit nebudete, stejně tak vás nemusí bavit jízda na kole. Co ovšem baví takřka každého, dospělé i mladé, to je skákání na trampolínách. Jedná se o efektivní cvičení, které by vám mohlo v mnohém pomoci.
Dívka na trampolíně

Budete se potit

Trampolíny jsou poměrně rozšířené cvičební pomůcky. Nenajdete je pouze v tělocvičnách jako tomu bývalo kdysi, ale teď už jsou rozesety i po mnoha hřištích, kavárnách nebo hospůdkách. Ovšem to jsou modely, které jsou určeny primárně pro děti a jejich nosnost tomu odpovídá. Kdybyste si chtěli i zkusmo zaskákat, nejspíše byste nástroj zbytečně zničili a udělali byste si ostudu. Můžete si však trampolínu pořídit k sobě domů, třeba na zahradu nebo na dvore. Nejedná se o nic extra drahého.

Za pár tisícovek můžete mít skvělý nástroj, díky kterému budete ubírat kilogramy skutečně bleskovou rychlostí. Musíte však dodržet jedno pravidlo, a sice pravidelnost. Když budete skákat alespoň třikrát čtyřikrát týdně, výsledky se dostaví velice rychle. Očekávejte, že se budete během cvičení hodně potit, a to nejen v létě. Aniž by to tak vypadalo, jedná se o poměrně namáhavý druh cvičení.