Blog jsou osobní webové stránky, kam přidává obsah většinou jeden správce. Obsahy blogů se různí. Od nabídek služeb (například překladů), přes prodej výrobků až k psaní jakéhosi „internetového deníčku“.
Blogerství se věnuje obrovská spousta fandů do rozličných oborů, zájmů a kultur. Běháte? Sdílejte své poznatky, zkušenosti a postřehy s ostatními běžeckými nadšenci. Pletete? Blog o pletení jistě najde v rozhlehlých vodách internetu své fanoušky. Pište o Teorii velkého třesku, vínech nebo kobercích. Fantazii se meze nekladou. Další možnost je založit si stránky „o všem“, kam se dá do různých kategorií psát cokoli vás napadne.
Výhodou blogu je, že píšete zcela anonymně (pokud si to tak přejete). V neposlední řadě se blogeři, kteří píší o podobných tématech sdružují, seznamují a můžete si tak najít internetové a časem třeba reálné přátele.

pc
 
Blogem se dá i přivydělat. Najdete-li si dobrý okruh čtenářů a umístíte na své stránce reklamní bannery (které obsahu celkem nepřekážejí) nebo umístíte do článku odkaz, začínáte získávat provizi. Čím čtenější blog, tím vetší provize.
Velcí blogeři a blogerky se tímto způsobem i velmi slušně uživí. Když ne penze, dají se získat výrobky firem, které na svém blogu reklamujete.
Jste-li podnikatel, lze vydělávat nepřímo tím, že na webu budete propagovat své služby, hledat zákazníky. Jestli píšete beauty blog, nabídněte svůj e-shop s kosmetikou.
Stojíte-li jen o to, aby váš internetový deníček přečetlo co nejvíc lidí nebo prostě jen o to se „vypsat“, i tak je blogování pro vás tou správnou volbou.

počítače
 
Před založením blogu se musíte rozhodnout, chcete-li mít vlastní doménu (za kterou se platí, ale je stabilnější a blog je „jen váš“) nebo využít některé ze služeb, které blogování nabízejí (zadarmo).
Ať se rozhodnete jakkoli, doufáme, že na internetu najdeme co nejvíc zajímavých blogů o všech krásách a výdobytcích, které svět nabízí. Hodně štěstí!