Ve všech velkých městech se cestuje hlavně autem a veřejnou dopravou. Nudné, šedivé a ani nevdechnete atmosféru města. V Amsterdamu   se jezdí na kole, je zde přes 800 000 kol, město bylo vyhlášeno jako nejvíce otevřené k cyklistům. V tomto městě je ježdění na kole životní styl. Myslím, že až opustíte Amsterdam, toto vám bude chybět. Výborný tah města!
 amsterdam noc
Máte rádi muzea, jenže jedno je na jednom konci města, a to další zas na druhém? Nizozemské hlavní město má skvělé řešení MUSEUMPLAIN. Jedná se o komplex, kulturní srdce města, ve kterém se nachází dokonce 3 muzea. Rijkmuseum, jedno z nejpopulárnějších muzeí vůbec, ve kterém jsou až 800 let staré exponáty týkající se Nizozemí, Muzeum Van Gogha a Stedelijk, tedy muzeum umění.
amsterdam rijksmuseum
 
Severní Amsterdam je bohužel část města, do které se většina ani nedostane. Škoda. Možná tady není moc památek, muzeí. O to je tady ještě více dobrá atmosféra. Na zdejší pláži se pořádá spousta kulturních akcí, je zde dobré pití, jídlo a prostě to tady žije.
 
Samozřejmostí je ve městě jízda na lodi vodními kanály. Ano, jako v Benátkách. Pravda je, že jsou tady o něco kratší a není jich tady tolik. To ale vůbec nevadí. Uvidíte město zase trošku jinak. Spolu se skvělým komentářem se dozvíte i něco o místech kudy projíždíte a o historii samotného města.
 nizozemsko větrný mlýn
TULIPÁNY. Symbol Nizozemska. Nejlepší místo na zakoupení je                 Bloemenmarket. Pokud tady pojedete přes jary, prosím, jeďte se podívat na nejslavnější tulipánová pole-Bollenstreek. Nádherný pohled, který by byla škoda vynechat.
 
Ve městě je toho ještě spousta k vidění, proto doporučuji tady strávit delší dobu. Doporučuji to také proto, protože okolí města je prostě úchvatné, určitě tedy vyjeďte pryč. Typické větrné mlýny, středověké hrady, historická městečka anebo třeba další pláže a co je lepšího, než malá holandská vesnička a navštívení místní kavárničky.