Domov je něco, co pro každého z nás v praxi znamená něco jiného. Někdo si vybaví vůni, někdo svůj koutek, někdo si vybaví jídlo, někdo rodinu, jiný si vybaví svou sbírku knih nebo svíček, jiní zase hned přemýšlejí o svém mazlíčkovi, který tam na ně čeká. Domov je zkrátka něco, co pro každého z nás značí něco jiného, a přitom to je pro nás pro všechny to samé: pocit bezpečí, sounáležitosti, štěstí, klidu a odpočinku. Domov je zkrátka místo, které nám připomíná, kdo jsme.
červené křeslo
I proto bychom neměli zapomínat na to, že domov je v prvé řadě to, jak se cítíme, a to, jak se cítíme, by mělo být na našem domově znát.
–          Holé stěny nepůsobí zrovna přívětivě, proto je dobré přemýšlet nad interiérem ve větším měřítku: například i s doplňky, barvami, neotřelými nápady, stylovým nábytkem a zvláštnostmi a detaily, které dělají náš domov naším domovem.


Co všechno dělá domov?

–          Rostliny, vázy, svíčky, svícny, doplňky, rámy na obrazy, fotky
Doplňky jsou to, co dá našemu domovu ráz. Rostliny mohou zpříjemnit jakoukoliv místnost, zrcadla zase každou místnost opticky zvětší. Obrazy dodají domovu ráz rodiny a přátelství. Květiny řezané nebo rozkvetlé zase dodají našim domovům barvu. Svíčky jim zase dodají vůni a dobře zvolená váza může být dominantou moderní místnosti.
jemné dekorace
Vsaďte na palmu – ta prozáří každou místnost.
–          Barevné sklo
Tento dotek designérské ruky je naprosto perfektní.Barevné a foukané sklo, případně vázy nebo skleněné svícny jsou něco, co prostě letí. V moderním obýváku, který je jinak minimalistický, to bude krásný esteticky obdivuhodný prvek.
–          Vsaďte na designovou tapetu
Ne, nemluvíme o těch tapetách, kdy máte celý pokoj vytapetovaný, ne. My mluvíme o jediném pruhu na celou stěnu. Máte vymalováno krásnou světlounce šedou, případně lososovou nebo světle okrovou barvou?
designové doplňky v interiéru
Můžete si tedy dovolit jakýsi menší přesto velice extravagantní motiv, je to tak? Jeden pás tapety s tím vhodným motivem nebo tou vhodnou barvou a punc vaší domácnosti se zcela změní.
–          Výrazný kousek nábytku
Mohlo by to být křeslo, nebo taburet, ale klidně také stolek. Jeden zvláštní prvek v domácnosti může být to pravé, co celu místnost zcela změní.

Kouzlíme v interiéru, aneb jak pomocí detailů vytvořit tu správnou atmosféru domova
5 (100%)2