Domov je něco, co pro každého z nás v praxi znamená něco jiného. Někdo si vybaví vůni, někdo svůj koutek, někdo si vybaví jídlo, někdo rodinu, jiný si vybaví svou sbírku knih nebo svíček, jiní zase hned přemýšlejí o svém mazlíčkovi, který tam na ně čeká. Domov je zkrátka něco, co pro každého z nás značí něco jiného, a přitom to je pro nás pro všechny to samé: pocit bezpečí, sounáležitosti, štěstí, klidu a odpočinku. Domov je zkrátka místo, které nám připomíná, kdo jsme.

I proto bychom neměli zapomínat na to, že domov je v prvé řadě to, jak se cítíme, a to, jak se cítíme, by mělo být na našem domově znát.
–          Holé stěny nepůsobí zrovna přívětivě, proto je dobré přemýšlet nad interiérem ve větším měřítku: například i s doplňky, barvami, neotřelými nápady, stylovým nábytkem a zvláštnostmi a detaily, které dělají náš domov naším domovem.


Co všechno dělá domov?

–          Rostliny, vázy, svíčky, svícny, doplňky, rámy na obrazy, fotky
Doplňky jsou to, co dá našemu domovu ráz. Rostliny mohou zpříjemnit jakoukoliv místnost, zrcadla zase každou místnost opticky zvětší. Obrazy dodají domovu ráz rodiny a přátelství. Květiny řezané nebo rozkvetlé zase dodají našim domovům barvu. Svíčky jim zase dodají vůni a dobře zvolená váza může být dominantou moderní místnosti.

Vsaďte na palmu – ta prozáří každou místnost.
–          Barevné sklo
Tento dotek designérské ruky je naprosto perfektní.Barevné a foukané sklo, případně vázy nebo skleněné svícny jsou něco, co prostě letí. V moderním obýváku, který je jinak minimalistický, to bude krásný esteticky obdivuhodný prvek.
–          Vsaďte na designovou tapetu
Ne, nemluvíme o těch tapetách, kdy máte celý pokoj vytapetovaný, ne. My mluvíme o jediném pruhu na celou stěnu. Máte vymalováno krásnou světlounce šedou, případně lososovou nebo světle okrovou barvou?

Můžete si tedy dovolit jakýsi menší přesto velice extravagantní motiv, je to tak? Jeden pás tapety s tím vhodným motivem nebo tou vhodnou barvou a punc vaší domácnosti se zcela změní.
–          Výrazný kousek nábytku
Mohlo by to být křeslo, nebo taburet, ale klidně také stolek. Jeden zvláštní prvek v domácnosti může být to pravé, co celu místnost zcela změní.