Loňský podzim a letošní zima v oblasti zdraví dává nám všem zabrat. Nejenom, že chřipková epidemie položila tisíce lidí do postele, ale při inverzním počasí následný smog škodí velmi našemu zdraví. Lidé v tomto období mají sníženou obranyschopnost organismu. Jak si můžeme pomoci a předejít případné nemoci? Jedině prevencí.
 
Pokud vás v chladném počasí, když se často vyskytují mlhy, když je málo sluníčka, přepadá stres, psychická únava, splín a melancholie, máte možnost si svou náladu povzbudit bylinkami, které obsahují hypericin. Jednou z těchto bylinek je dostupná
 
§  Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum). Mnoho léčitelů tuto bylinku nazvali bylinkou pohody. Velkou výhodou oprotiantidepresivům je, že třezalka tečkovanánení návyková. Jakmile se při jejím užívání budete cítit lépe, tak ji můžete přestat užívat. Extrakt z třezalky tečkované vás bude chránit před únavou a stresem. Mohou ho užívat i řidiči.

Třezalku tečkovanou užívejte po dobu 4 -6 týdnů. Samozřejmě, když budete v tomto nepříznivém období dodržovat spánkový režim, budete mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, budete jíst potraviny s dostatkem zeleniny a ovoce, tak se vám vrátí pohoda.

Upozornění:
pokud někdo užívá klasické antidepresiva, nesmí zároveň užívat třezalku tečkovanou. Zvýšila by se jim hladina serotoninu, který může ohrozit i život. Zvyšuje se krevní tlak a činnost srdce, projevuje se to třesem, zmateností až bezvědomím.

Třezalka tečkovaná není vhodná: pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci, jsou těhotné nebo kojí. Není vhodná pro lidi, kteří jsou krátce po transplantaci orgánů, též se nedoporučuje lidem, kteří mají alergii na sluníčko.
 
Prevence proangíny, paradentózu, chrapotu, bolesti v krku, zánětunosohltanu, rýmy, hemeroidů  jsou jedinečné
§  Dubové kapky zvanéDUBOVKY. Užívají se podle doporučeného dávkování, jsou určené pouze k zevnímu použití. Účinné látky v tomto extraktu z dubové kůry a mnoha dalších bylin (třísloviny) reagují s bílkovinami, jakmile vznikne určitý povlak nebo blanka, která stahuje sliznici nebo povrch kůže a tím izoluje prostředí.

Dubové kapky stahují povrch otevřených ran spolu s těžkými kovy a živočišnými jedy, zachycují viry, bakterie (i meningokoky), různé plísně, sráží krev. Pro všechny tyto škodlivé látky, jsou tyto kapky tak zvanou metabolickou pastí.

§  Neředěné kapky jsou velmi účinné při paradentóze a bolestí zubů. Potírají se jimi dásně. Též pomáhají k zahojení drobných i hlubších ranek, oděrek i nehojících se ran při cukrovce. Kapky obsahují líh, který velmi pálí, ale po minutě pálení přejde. Užití těchto kapek DUBOVEK je široké a určitě se vyplatí je mít doma ve své lékárničce. V dobře uzavřené lahvičce vydrží i několik desítek let.